Nowy numer 23/2020 Archiwum

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio świętuje 15. urodziny

Będzie tort, prezenty i góralski koncert.

Jutro (19 września) osoby w kryzysie bezdomności będą świętować 15-lecie istnienia organizacji, która została powołana przez braci kapucynów, by pomagać najuboższym.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio rozpoczynało działalność jako niewielka inicjatywa zakonników z ul. Loretańskiej, którzy w dwóch barakach zlokalizowanych w zakonnym ogrodzie prowadzili prowizoryczną kuchnię i łaźnię.

Po 15 latach działalności Dzieło Pomocy urosło w siłę. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, może pochwalić się dwoma prężnie działającymi Centrami Pomocy, 8 mieszkaniami treningowymi i gospodarstwem rolnym.

Dzieło oferuje osobom bezdomnym różne formy pomocy specjalistycznej i doraźnej. Tutak czekają na nich pracownicy socjalni, doradcy zawodowi, psychoterapeuci.

- Naszą siłą jest wspólnota, wspólna praca i zaangażowanie braci kapucynów, pracowników, wolontariuszy, darczyńców i osób bez domu. Wszystko po to, by świat uczynić lepszym, zmieniać życie ludzi, dawać nadzieję – mówi br. Grzegorz Marszałkowski, dyrektor Dzieła Pomocy.

- Jubileusz 15-lecia to ważna rocznica dla całego Dzieła. Ale przede wszystkim to święto wszystkich osób z doświadczeniem kryzysu bezdomności. To dla nich Dzieło jest drugim domem, w którym niejednokrotnie mieli okazje narodzić się na nowo - dodaje zakonnik.

Wspólne świętowanie z okazji 15. urodzin Dzieła Pomocy odbędzie się już jutro. O 14.30 rozpocznie je Msza św. Potem – obiad i urodzinowy tort. 200 osób bez domu zasiądzie do wspólnego stołu i razem spędzą całe popołudnie. Czas umilą im rozmowy i koncert Góralskiej Orkiestry Dętej. Ze spotkania nikt nie wyjdzie z pustymi rękami, bo dla każdego bezdomnego gościa przygotowany będzie drobny upominek.

Jubileuszowe obchody będą kontynuowane w niedzielę. Bracia kapucyni zapraszają na drzwi otwarte Dzieła. Obydwa budynki organizacji będzie można odwiedzić o 10.50 i 12.15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama