José Maria Zavala: Św. Ojciec Pio odmienił moje życie

Reżyser filmu "Tajemnica Ojca Pio" spotkał się z jego krakowskimi widzami.

We wspomnienie świętego z Pietrelciny gościł on w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie w auli św. Jana Pawła II odbył się pokaz specjalny filmu. Seans poprzedzony został krótkim świadectwem hiszpańskiego twórcy filmu, który opowiedział, dlaczego tak bardzo pokochał Stygmatyka.

- Święty Ojciec Pio całkowicie odmienił moje życie. Przez 15 lat byłem oddalony od Pana Boga i nieobecny przy konfesjonale. Jestem dziennikarzem, który pracuje w jednym z najważniejszych hiszpańskich dzienników "El Mundo". Swego czasu zarabiałem bardzo dużo pieniędzy, miałem najlepszy samochód i materialnie niczego mi nie brakowało. Mimo to czułem, że jestem bardzo nieszczęśliwy. Teraz już rozumiem, że wtedy brakowało w moim życiu łaski Bożej. Zrozumiałem, że bez Niego nigdy nie będę szczęśliwym człowiekiem - tłumaczył.

Reżyser nie ukrywał wzruszenia, że właśnie w dzień wspomnienia św. Ojca Pio dane mu było przyjechać do samego serca Bożego miłosierdzia, którym są Łagiewniki. - Wiem, że zostałem tutaj przyprowadzony przez naszego Ojca Świętego Karola Wojtyłę. 23 września staję przed wami i mówię: "Jezu Chryste, Tobie ufam".

Film "Tajemnica Ojca Pio" to zekranizowany dokument, który pokazuje, jak wiele wycierpiał zakonnik z San Giovanni Rotondo. Jego historia chwyta za serce i ukazuje świętego z nieznanej dotąd strony. Widz może ujrzeć autentyczne filmy, które zachowały się ze sprawowanych przez Ojca Pio Eucharystii, zobaczyć jego celę oraz usłyszeć wypowiedzi współbraci z zakonu, którzy opowiadają, jaki naprawdę był ten wielki święty. Film ukazuje również prześladowanie, jakie spotkało zakonnika i cierpienie, które przyniosły mu stygmaty. Miał je przez 50 lat.

Film "Tajemnica Ojca Pio" wyświetlany jest na ekranach krakowskiego kina "Kijów". Warto go zobaczyć, by nie tylko poznać św. Ojca Pio, ale też zrozumieć, czym jest prawdziwe życie dla Chrystusa i z Chrystusem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..