Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rozpoczynają się obchody 19. Dnia Papieskiego

Do udziału w nim zaprasza młodzież z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Już dziś o godz. 17 odbędzie się 3. Bieg Papieski, który ma nie tylko uczcić postać Jana Pawła II, ale też zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna.

Ani sfera ducha, ani sfera ciała, ani sfera umysłu nie mogą bowiem funkcjonować w próżni. Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równomiernie – tłumaczą organizatorzy, nawiązując do nauczania Ojca Świętego i postawy, jaką przez lata prezentował.

Na jutro, czyli na sobotę 12 października, zaplanowano z kolei coroczny happening na Rynku Głównym. Zebrana tam młodzież o godz. 17 zatańczy belgijkę.

W niedzielę 13 października obchody Dnia Papieskiego, któremu tym razem towarzyszy hasło "Wstańcie, chodźmy"”, zakończy Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II. O godz. 10 przewodniczyć jej będzie kard. Stanisław Dziwisz.

Bonusem będzie natomiast koncert zespołu Mate.O, który odbędzie się w kinie Kijów Centrum (niedziela 13 października, godz. 19).

– Jan Paweł II dla nas – stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", a jednocześnie studentów różnych krakowskich uczelni - jest szczególnie bliskim patronem. Poprzez organizowane przez nas wydarzenia dajemy uczestnikom szansę na wsparcie funduszu stypendialnego, który wspomaga ok. 2000 młodych i zdolnych uczniów i studentów z całej Polski, pochodzących z małych miejscowości – tłumaczą organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama