Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kraków. Przedsiębiorcy pielgrzymują

Członkowie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" będą 30 listopada i 1 grudnia modlili się w sanktuariach na Białych Morzach i w Łagiewnikach.

Okazją jest dwudziestolecie działalności "Talentu", który zrodził się w 1999 r. u księży sercanów w podkrakowskich Stadnikach i nadal jest przez nich prowadzony.

Na comiesięczne spotkania formacyjne w całej Polsce przychodzi obecnie kilkaset osób, a poprzez kontakt wirtualny z "Talentem" związanych jest ok. 1000 osób.

- Pierwszym celem jest przybliżanie przedsiębiorców do Boga, by zajmując się sprawami materialnymi, nie stracili z Nim kontaktu. Przekazujemy też zasady katolickiej etyki oraz prowadzenia biznesu zgodnie z przykazaniami i wartościami chrześcijańskimi. Duszpasterstwo jest również wspólnotą, która uczy, by siłę czerpać z Ewangelii - wskazał ks. Przemysław Król SCJ, który z "Talentem" związany jest od 2007 r., a od dwóch lat jest jego moderatorem. Jak również zauważył, w życiu tych, którzy mają firmę, trudnych sytuacji i moralnych dylematów nie brakuje.

- Oni chcą żyć w zgodzie z wiarą, ale często muszą mierzyć się z pokusa pójścia na skróty. "Talent" uczy zaś, że są zarówno zarządcami majątku powierzonego im przez Boga, jak również zarządcami ludzi, których zatrudniają, i którzy też chcą się rozwijać - dodał ks. Król.

Więcej informacji o duszpasterstwie można znaleźć na stronie internetowej www. duszpasterstwotalent.pl.

Spotkanie "Radość i wdzięczność ludzi biznesu" rozpocznie się w sobotę 30 listopada o godz. 10 w Centrum Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach (ul. Totus Tuus 32). Najpierw odbędą się prelekcje zaproszonych gości. O godz. 12 pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. odprawionej w sanktuarium św. Jana Pawła II. O 14.30 rozpocznie się dawanie przez przedsiębiorców świadectw - "Przedsiębiorca z rodziny i dla rodziny", potem odbędzie się zaś panel dyskusyjny "Przedsiębiorca 2020. Zostać liderem, pozostać sługą".

W niedzielę 1 grudnia, w drugim dniu pielgrzymki, jej uczestnicy przeniosą się do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3). Wezmą udział o we Mszy św. odprawionej o 10.30 w bazylice Bożego Miłosierdzia. O 12.15 w auli Jana Pawła II nastąpi zaś prezentacja dokonań "Talentu" w minionych 20 latach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama