Nowy numer 04/2020 Archiwum

Kraków. Rozpoczyna się Festiwal Pieśni Adwentowych

Dzisiaj wieczorem odbędą się pierwsze koncerty X Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych, który potrwa do niedzieli 8 grudnia.

To jedna z niewielu imprez chóralnych w Europie o charakterze adwentowym. Przyciąga do Krakowa rokrocznie chóry o najwyższym poziomie wykonawczym. - Staramy się, by przyjeżdżały do nas co roku inne zespoły, o zróżnicowanym składzie i repertuarze. Przybywają chóry z różnych kontynentów; oprócz reprezentantów krajów europejskich będzie koncertował także zespół z Republiki Południowej Afryki - powiedział Maciej Przerwa, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Koncerty i przesłuchania festiwalowe będą się odbywały w świątyniach krakowskich. Występy chórów będzie oceniało międzynarodowe jury, złożone z wybitnych chórmistrzów.

Festiwal inaugurują dziś o godz. 19 dwa koncerty - "Światło i śpiew" w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Augustiańska 7) oraz "Śpiewanie po zmierzchu" w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a).

W sobotę 7 grudnia w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła od godz. 9 do 17.30 będą trwały przesłuchania konkursowe w 6 kategoriach. Tego dnia wieczorem odbędą się kolejne koncerty: w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej - godz. 19, w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła - godz.19 i bazylice Mariackiej - godz. 19.30.

Festiwal zakończy się w niedzielę 8 grudnia o godz. 19.30 koncertem galowym w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Wstęp na wszystkie koncerty i przesłuchania festiwalowe jest wolny. Szczegółowy program jest dostępny na www.christmasfestival.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama