Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rekordowa ilość krwi została zebrana w Kopalni Soli "Wieliczka"

65 litrów od 144 krwiodawców - to rekord w dotychczasowej historii akcji "Podaruj krew, podaruj życie", organizowanej od 2016 roku.

Ósma już edycja kopalnianej akcji odbyła się 19 grudnia. Tym razem do górników z Wieliczki i mieszkańców miasta dołączyli m.in. górnicy z libiąskiej kopalni "Janina", mieszkańcy Krakowa, Nowego Targu, Skawiny, Rabki czy Wadowic. Krew oddały 144 osoby, a zebrano jej 65 litrów.

Krew oddawana była w komorze Jana Haluszki (135 m pod ziemią), a wydarzenie wpisało się w ogólnopolską zbiórkę pod hasłem: "200 lat Administracji Drogowej".

Każdy krwiodawca otrzymał posiłek regeneracyjny, a także upominek od kopalni - do wyboru był bilet na Trasę Turystyczną lub Górniczą. Nie zabrakło też Mikołaja i świątecznych akcentów.

W poprzednich 7 edycjach zebrano prawie 380 litrów krwi od prawie 800 osób. - Krwi kupić się nie da, wyprodukować też nie, więc jej zasoby zależą od wrażliwości ludzi. Ci, którzy oddają krew regularnie, mówią, że satysfakcja z ratowania życia innym jest tak duża, że nie ma lęku i obaw - mówią organizatorzy zbiórki.

Akcję "Podaruj krew, podaruj życie" organizuje MK NSZZ "Solidarność" przy Kopalni Soli "Wieliczka" we współpracy z Kopalnią Soli "Wieliczka" oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama