Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wadowice. W sobotę spotkanie z ks. Pawłem Ptasznikiem

Odbędzie się ono w ramach cyklu "Takim go pamiętamy", organizowanego przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego.

Ks. Paweł Ptasznik będzie opowiadał o współpracy z Janem Pawłem II w Watykanie.

Kapłan urodził się Węgrzcach Wielkich. Po studiach w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej został wyświęcony na kapłana 17 maja 1987r. przez kard. Franciszka Macharskiego. Swoje studia kontynuował na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie w 1994r. uzyskał doktorat z teologii dogmatycznej.

Po powrocie ze studiów pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Natomiast w 1996 r. został pracownikiem sekcji polskiej Sekretariatu Stanu i Słowiańskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, a od 2001 r. jest odpowiedzialny za jej prace. Blisko współpracował z papieżami Janem Pawłem II i Benedyktem XVI.

Od 2007r. jest także rektorem kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika i duszpasterzem Polonii w Wiecznym Mieście. W listopadzie 2009 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o  17.00 do sali teatralnej Muzeum (pl. Jana Pawła II 1). Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasach placówki (pl. Jana Pawła II 5).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama