Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nowy przełożony Salezjańskiej Inspektorii św. Jacka z siedzibą w Krakowie

Został nim ks. dr Marcin Kaznowski SDB.

W tzw. instalacji uczestniczyli goście z każdego krańca inspektorii, która - oprócz południowo-wschodniej części Polski - obejmuje także Ukrainę. Uroczystości przewodniczył ks. dr Tadeusz Rozmus SDB, radca salezjańskiego regionu Europy Północnej i Wschodniej. Obecni byli także księża inspektorzy z pozostałych trzech polskich inspektorii, jak również siostry salezjanki, salezjanie współpracownicy, byli wychowankowie salezjańscy, a także przedstawicielki ochotniczek ks. Bosko oraz młodzież z salezjańskich oratoriów i szkół.

Po Mszy św. goście zostali zaproszeni na akademię. Jak zapowiedział nowy inspektor, w swojej pracy chce się kierować słowami zaczerpniętymi z adhortacji apostolskiej papieża Franciszka: "Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa" (Evangelii gaudium 49). - Niech i nasza inspektoria wychodzi na peryferia, by "zanosić światło Jezusa Chrystusa tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają" - mówi ks. Kaznowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama