Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gościem najbliższego spotkania w Polach Dialogu będzie ks. Wojciech Węgrzyniak

Odbędzie się ono już w najbliższy wtorek 21 stycznia.

Ksiądz Węgrzyniak zmierzy się z tematem "Trudności w Kościele. Kościół w trudnościach" i postara się odpowiedzieć na dwa ważne pytania: z jakimi problemami zmaga się współczesny Kościół i jak my możemy sobie radzić z wewnętrznymi problemami w Kościele?

Poruszone zostaną też tematy duszpasterstwa dla osób LGBT, reakcja Kościoła na kwestie nadużyć seksualnych osób duchownych, polityki w Kościele, roli celibatu księży oraz miejsca kobiet i roli osób świeckich w Kościele.

Spotkanie, które odbędzie się w krakowskim biurze Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" (ul. Stradomska 6), poprowadzi Agnieszka Pers. Początek o godz. 19.

Ksiądz Węgrzyniak jest biblistą i wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jego specjalność to nauki biblijne, a w szczególności Stary Testament. Mieszka przy kolegiacie św. Anny w Krakowie, gdzie wspiera działania duszpasterskie. Jest autorem kilku książek. Większość kazań, konferencji, refleksji oraz wierszy zamieszcza na swojej stronie www.wegrzyniak.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama