Nowy numer 3/2021 Archiwum

Obchody Niedzieli Słowa Bożego w Łagiewnikach

Do sanktuarium Bożego Miłosierdzia zaprasza kustosz ks. Zbigniew Bielas.

Przypomina on, że w najbliższą niedzielę 26 stycznia obchodzić będziemy w Kościele po raz pierwszy Niedzielę Słowa Bożego. Decyzję taką podjął Ojciec Święty Franciszek.

- Jak napisał w liście apostolskim "Aperuit illis", ma się ona przyczynić do tego, "aby w ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego". Z tej okazji przed naszą bazyliką przez cały dzień będzie można zaopatrzyć się w Biblię i inne publikacje, które pomogą nam "zaprzyjaźnić się" z Pismem Świętym - mówi ks. Bielas i dodaje, że Ojciec Święty na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia poprosił, aby jedna niedziela w ciągu roku została w całości poświęcona słowu Bożemu.

- Wyjaśnił, że ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, spełnia prośby ludu Bożego, a także postulaty zawarte w nauczaniu II Soboru Watykańskiego oraz adhortacji apostolskiej Benedykta XVI "Verbum Domini". Franciszek zachęca, by tego dnia dokonywać uroczystej intronizacji Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie słowa oraz przystosować homilie tak, aby podkreślić cześć, jaką się oddaje słowu Pana - podpowiada kustosz sanktuarium.

Co więcej, Ojciec Święty wskazuje, że Biblia nie może być dziedzictwem tylko nielicznych ani nie może stać się zbiorem ksiąg dla kilku osób uprzywilejowanych. Należy ona przede wszystkim do ludu zebranego, aby jej słuchał i odnalazł się w jej słowie.

- "Dzień poświęcony Biblii nie powinien być »raz w roku«, ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących" - zaznacza ks. Bielas cytując Ojca Świętego.

Niedziela Słowa
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama