Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie żyją kobieta i dziewczynka, przygniecione przez zerwany dach

Do tragedii doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Dach spadł na cztery osoby.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka zakopiańskiej policji Agnieszka Szocińska, na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej zerwany przez silny wiatr dach przygniótł cztery osoby w tym dziecko. Nie żyje 40-letnia kobieta i jej córka.

W Tatrach w nocy z niedzieli na poniedziałek zaczął wiać huraganowy wiatr, który na szczytach osiąga prędkość do 105 km na godzinę. TOPR apeluje o rezygnację z wszelkich wyjść w góry.

"Prosimy o rezygnację z wyjść w góry! Ponad granicą lasu poruszanie się może być niemożliwe, a w lasach śmiertelnym zagrożeniem mogą być łamiące się drzewa" - napisali w komunikacie ratownicy TOPR.

Skutki silnego wiatru są odczuwalne także w Krakowie. Od rana MPK informowało o złamanych drzewach, uniemożliwiających ruch tramwajów czy autobusów. Z kolei z kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Karmelickiej z Alejami Trzech Wieszczów oderwał się kawałek gzymsu.

W komunikacie IMGW-PIB zapowiadano wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 100 km/h. Maksymalna prędkość wiatru była zapowiadana na dzisiaj - od godz. 9 do 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama