Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zamknięte szkoły i muzea, odwołane wydarzenia

Nieczynne są m.in. Kopalnia Soli w Wieliczce i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Wszystkie szkoły mają być zamknięte do 25 marca. Do tego samego dnia zawieszone zostały zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych.

Podobnie jest w przypadku instytucji kultury. Od czwartku 12 marca do 25 marca nieczynna będzie dla zwiedzających zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce. Zamknięte będą również tężnia solankowa i kopalniane uzdrowisko.

Również do 25 marca zamknięte dla zwiedzających będzie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Odwołane zostały odbywające się tam zajęcia edukacyjne i zaplanowane wydarzenia - m.in. spotkanie z cyklu "Takim go pamiętamy", które miało się odbyć 18 marca, oraz planowane na 22 i 29 marca misterium wielkopostne "Kto krzyż odgadnie, ten nie upadnie".

Do 25 marca nie będzie można zwiedzać również m.in. Muzeum Krakowa oraz oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Odwoływane są kolejne wydarzenia kulturalne i sportowe, takie jak koncert Carlosa Santany w Tauron Arenie, Festiwal Zawodów w krakowskiej hali Expo, Półmaraton Marzanny (przeniesiony na 30 sierpnia) czy organizowany przez Muzeum Krakowa bieg "Pamiętaj z nami".

Nie odbędzie się zaplanowana na 22 marca w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie Muzyczna Droga Krzyżowa. Jak informuje Kinga Mastalerz, pieniądze zebrane w tym roku na oświetlenie będą wykorzystane podczas przyszłorocznej MDK.

Zmieni się termin gali wręczenia Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka, która miała się odbyć 26 marca. Nowy termin ma zostać podany w najbliższych dniach.

O odwołaniu wydarzeń lub nowych terminach większość organizatorów informuje w mediach społecznościowych.

W czwartek 12 marca wojewoda małopolski Piotr Ćwik polecił również zawieszenie do 25 marca działalności placówek wsparcia dziennego, centrów i klubów integracji społecznej, dziennych domów i klubów seniora i środowiskowych domów samopomocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama