Nowy numer 14/2020 Archiwum

W mackach SARS-CoV-2

Obecność koronawirusa z chińskiego Wuhanu stała się wyzwaniem dla wszystkich. Także Małopolanie muszą oswoić się z nieznaną im do tej pory sytuacją.

Wiedzą już, że wirus jest obecny w Krakowie, hospitalizowane są zaś inne osoby z podejrzeniem zakażenia. Nie mogą się uczyć, gdyż od 12 do 25 marca w szkołach wszystkich szczebli, także wyższych, nie odbywają się zajęcia. Nie mogą odreagować kulturalnie, bo na ten sam okres zamknięto wszystkie instytucje kultury, nie można zwiedzać nawet Kopalni Soli w Wieliczce. Nie mogą odpocząć w ciepłych krajach, bo odwołano loty m.in. do Włoch, które stały się jednym z głównych europejskich „rozsadników” wirusa. Nie zawsze mogą także dostać się na zabiegi do szpitala. Wykupują też masowo w supermarketach mydła w płynie, ryż, makaron, konserwy i... papier toaletowy. Nie wychodzą bez potrzeby z domu. Ulice i place miast opustoszały.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama