Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitwa zawierzenia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia

- Pośród ognia, który nas dotyka, wołamy do Ojca bogatego w miłosierdzie i Bożej dobroci zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka, uwikłanego w słabości i grzechy - mówił bp Jan Zając, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Honorowy kustosz łagiewnickiego sanktuarium wskazał w homilii przykład biblijnego Azariasza, który wraz ze swoimi przyjaciółmi w czasie prześladowań "pośród ognia" modlił się do Boga, wyznając odważnie i stanowczo, ze skruszonym sercem, winy całego ludu.

- Modlitwa pośród ognia umocniła człowieka w dochowaniu wierności Bogu, który przez swe miłosierdzie trzyma los ludzi w swoich rękach i ratuje od nieszczęścia tych, którzy Mu ufają - powiedział bp Zając.

Jak dodał, dziś jesteśmy uczestnikami takiej modlitwy. - Jesteśmy otoczeni jakby "ogniem epidemii". Doznajemy bezradności, słuchając komunikatów o ciągle rosnącej liczbie osób dotkniętych koronawirusem i o osobach zmarłych z tego powodu. To dla nas wszystkich szczególne doświadczenie próby wiary w Boga i w Jego opatrzność - mówił hierarcha.

Jak podkreślał bp Zając, "mając świadomość trudnego położenia, zanosimy dziś ufne błaganie o uleczenie ludzkich słabości, przezwyciężenie zła, które pozbawia człowieka więzi z Bogiem i pozbawia nadziei na prawdziwe szczęście". - A wpatrując się w oblicze Pańskie, błagamy o miłosierdzie dla całego świata, odwołując się nie tylko do bolesnej męki Chrystusa, ale i chwalebnego zmartwychwstania, które jest pieczęcią zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Przez modlitwę aktu zawierzenia prosimy Ojca Przedwiecznego, aby przez krzyż i zmartwychwstanie swego Syna, mocą Ducha Świętego wyprowadził ludzkość z kręgu "ognia świata" i wprowadził w blask ognia miłosierdzia, w którym świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście - dodał.

Zebrani w świątyni wspólnie odmówili "Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu", który w Łagiewnikach wypowiedział po raz pierwszy św. Jan Paweł II 17 września 2002 roku. Akt ten w sanktuarium jest odmawiany codziennie,

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama