Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kolejne przypadki koronawirusa w Małopolsce

W naszym województwie testy potwierdziły zakażenie już u 4 osób. Troje z nich przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim.

We wtorek 17 marca zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest w średnim wieku. Jego stan jest stabilny. Drugi pacjent to młody mężczyzna, który przebywał w domowej kwarantannie. Jego stan również jest stabilny. Obaj pacjenci będą leczeni w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jak poinformował prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, jedną z osób, u których stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, jest mieszkaniec tego miasta.

"Dziękuję pacjentowi za odpowiedzialną postawę oraz życzę mu powrotu zdrowia, a wszystkich państwa jeszcze raz proszę o zachowywanie wszystkich zasad zalecanych przez GIS" - napisał R. Ciepiela.

Łącznie liczba zakażonych w województwie wzrosła do czterech. Stan pierwszego pacjenta z koronawirusem w Krakowie, który trafił na oddział zakaźny do Szpitala im. S. Żeromskiego, jest ciężki. Druga osoba w Krakowie, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, to kobieta w sile wieku; jej stan lekarze określają jako dobry.

Według ostatnich danych, w Małopolsce 16 osób jest hospitalizowanych, a 311 jest objętych kwarantanną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama