Nowy numer 14/2020 Archiwum

W Małopolsce zdiagnozowanych już 20 osób chorych na COVID-19

W niedzielę 22 marca badania potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u czterech kolejnych osób.

Poinformowało o tym biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Wszyscy chorzy będą hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny.

Wśród nich jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego (gmina Skawina), który powrócił z zagranicy, a także trzy kobiety - dwie w młodym wieku z Krakowa oraz jedna w sile wieku z powiatu krakowskiego.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 20 osób. Większość pacjentów przebywa w szpitalach - jedna osoba w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostałe w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i wystarczyła izolacja domowa.

Według ostatnich danych liczba osób objętych kwarantanną w związku z koronawirusem wzrosła w Małopolsce do blisko 6,2 tys. Prawie 1,6 tys. pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama