Nowy numer 14/2020 Archiwum

Abp Marek Jędraszewski apeluje o modlitwę w łączności z papieżem Franciszkiem w południe 25 marca

Prosi też, by rozbrzmiały wtedy dzwony we wszystkich kościołach parafialnych, począwszy od dzwonu "Zygmunt".

Publikujemy treść komunikatu metropolity krakowskiego do wszystkich księży i mieszkańców archidiecezji.

"W ubiegłą niedzielę 22 marca br. Ojciec Święty Franciszek, odnosząc się do przeżywanych obecnie przez wszystkich dni »próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią«, zachęcił wszystkich chrześcijan, aby w środę 25 marca br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 12.00 odmówili modlitwę »Ojcze nasz«.

W odpowiedzi na ten papieski apel bardzo proszę, aby w najbliższą środę 25 bm. w południe zarówno w każdym kościele archidiecezji krakowskiej, jak i w prywatnych domach, zostały odmówione w łączności z Ojcem Świętym modlitwy »Ojcze nasz« i »Anioł Pański«. Proszę także, aby do tych modlitw dołączyły się dostojne dźwięki kościelnych dzwonów w naszych parafiach, począwszy od Dzwonu »Zygmunt« krakowskiej Katedry, głosząc wszystkim, że od chwili anielskiego zwiastowania i od »Fiat« Maryi, Dziewicy Przenajświętszej, sam Jednorodzony Syn Boży stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami. On jest naszym Zbawicielem i naszym pokojem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama