Nowy numer 14/2020 Archiwum

Dni Tischnerowskie odwołane

Dni Tischnerowskie nie odbędą się w planowanym terminie. Odwołano też II Kongres Tischnerowski, który miał je poprzedzać.

Tegoroczne Dni Tischnerowskie zaplanowane były od 22 do 25 kwietnia. "To, co było do niedawna jeszcze tylko wielce prawdopodobne, stało się - wbrew naszym nadziejom - rzeczywistością" - napisał w specjalnym komunikacie Zbigniew Stawrowski, dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera, głównego organizatora Dni i równocześnie organizatora kongresu. 

"Trudno przewidzieć dalszy scenariusz zdarzeń, ale chcielibyśmy potwierdzić, że gdy pojawi się tylko taka możliwość, przystąpimy do organizacji Dni Tischnerowskich - nie wiemy, czy to będzie jesienią tego roku (np. w październiku), czy też dopiero wiosną przyszłego. O nowym terminie będziemy Państwa informować na bieżąco" - pisze Z. Stawrowski.

Jak podkreśla, zaplanowany program jubileuszowej edycji wydarzenia wciąż pozostaje aktualny. Co więcej, jego wiodący temat "Solidarność jest jeszcze przed nami" okazał się "w pewnym sensie profetyczny". "Wszyscy stajemy obecnie przed niebywałym, niespodziewanym wyzwaniem. Obyśmy potrafili w nadchodzących dniach zdać egzamin z naszej solidarności i naszego człowieczeństwa" - czytamy w komunikacie organizatorów 20. Dni Tischnerowskich.

Na późniejszy termin przełożono również II Kongres Tischnerowski, który miał się odbyć od 20 do 22 kwietnia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama