Nowy numer 22/2020 Archiwum

Droga Krzyżowa z Całunem Turyńskim - wirtualnie

To propozycja Polskiego Centrum Syndonologicznego. Doskonała na Wielki Tydzień.

Jak przypomina Krzysztof Sadło z Polskiego Centrum Syndonologicznego, "Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa według Całunu Turyńskiego" to nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które co roku w Wielkim Poście, odbywa się w każdą sobotę na Wystawie "Kim jest Człowiek z Całunu?" w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie.

- Z uwagi na zaistniałe okoliczności zapraszamy do przejścia z nami tej Drogi Krzyżowej wirtualnie. Schemat nabożeństwa (układ stacji) ma bardziej biblijny niż tradycyjny charakter. Dołączona prezentacja przedstawia poszczególne etapy męki Chrystusa, odnosząc nas do śladów widocznych na Całunie - dodaje K. Sadło.

Drogę Krzyżową można znaleźć TUTAJ.

Prezentowana w sanktuarium św. Jana Pawła II wystawa "Kim jest Człowiek z Całunu?" z powodu epidemii koronawirusa jest nieczynna do odwołania. Polskie Centrum Syndonologiczne przygotowało jednak nową wersję wykładu online.

Dostępne są cztery części prezentacji, obejmujące zarówno podstawowe informacje o Całunie, omówienie historycznych i współczesnych prób wyjaśnienia, skąd wziął się wizerunek ciała na płótnie oraz porównanie ewangelicznego opisu męki Chrystusa ze śladami widocznymi na Całunie.

Wykłady są dostępne TUTAJ oraz na kanale Polskiego Centrum Syndonologicznego na portalu YouTube.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama