Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wadowice. Uroczyste rozpoczęcie procesów kanonizacyjnych rodziców św. Jana Pawła II

W bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbędzie się 7 maja pierwsza sesja trybunałów w procesach kanonizacyjnych Emilii z Kaczorowskich Wojtyły oraz Karola Wojtyły seniora.

Jak czytamy na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej, 7 maja "ukonstytuują się trybunały, których zadaniem będzie wykazanie, że Emilia i Karol Wojtyłowie praktykowali cnoty w sposób heroiczny, że cieszą się opinią świętości, a za ich wstawiennictwem ludzie wypraszają łaski u Boga".

Postulatorem procesów kanonizacyjnych Karola i Emilii Wojtyłów jest ks. Sławomir Oder, który był także postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II.

Pierwszym sędzią trybunału jest abp Marek Jędraszewski, którego w procesach będzie reprezentował ks. Andrzej Scąber, referent ds. kanonizacyjnych. Promotorem sprawiedliwości będzie ks. Tomasz Szopa, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Powołanych zostanie także dwóch notariuszy - ks. Grzegorz Kotala i ks. Paweł Ochocki. Wszyscy członkowie trybunałów złożą przysięgę dochowania tajemnicy i wiernego wypełnienia powierzonego im zadania.

Pierwsza uroczysta sesja trybunałów odbędzie się o godz. 10.30 w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach w obecności wszystkich dziekanów archidiecezji krakowskiej. Po formalnym rozpoczęciu procesu abp Jędraszewski będzie przewodniczył Mszy św. o pomyślny jego przebieg i łaski za wstawiennictwem sług Bożych Karola i Emilii Wojtyłów.

Wydarzenie będzie transmitowane przez media archidiecezji krakowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy