Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Muzycy Solnego Uwielbienia nagrali Litanię do Matki Boga i Ludzi

Utworu, który artyści nagrali w zaciszu swoich domów, można posłuchać na YouTube.

Choć mieszkają w różnych miastach, co roku wiosną spotykali się na próbach do koncertu "Solne Uwielbienie", który od 2014 r. odbywa się w Wieliczce.

- Spotykaliśmy się z chórem i instrumentalistami na wspólnych próbach, a potem, razem z kilkutysięcznym tłumem, przeżywaliśmy wyjątkowy dzień Bożego Ciała na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. Ten rok jest inny, dlatego miesiąc przed planowanym jeszcze niedawno koncertem "Solne Uwielbienie" 2020 postanowiliśmy opublikować w sieci nagranie, które ma ponownie nas połączyć i dodać otuchy wszystkim, którzy je zobaczą - mówi Anna Dziedzic-Kurek, dyrygent chóru "Solnego Uwielbienia" i pomysłodawczyni nagrania.

Litania do Matki Boga i Ludzi wybrzmiała po raz pierwszy na koncercie "Solne Uwielbienie" w 2015 roku. Na YouTubie pojawiła się właśnie jej wersja w nowej aranżacji. Artyści nagrali ją w zaciszu swoich domów, m.in. w Wieliczce, Krakowie, Warszawie, Katowicach i Nysie. Wokaliści, zamiast profesjonalnych mikrofonów, wykorzystali słuchawki do smartfonów. Na scenie "Solnego Uwielbienia" zazwyczaj występowało kilkudziesięciu artystów. Na nagraniu pojawia się ich reprezentacja.

Mix i mastering utworu wykonał Łukasz Giergiel, kierownik muzyczny "Solnego Uwielbienia".

Litania do Matki Boga i Ludzi | Solne Uwielbienie
Solne Uwielbienie
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy