Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Abp Marek Jędraszewski zachęca duszpasterzy do organizacji procesji Bożego Ciała

Wierni są natomiast zaproszeni do licznego udziału w procesjach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Publikujemy pełną treść wskazań wydanych przez metropolitę krakowskiego w sprawie uroczystości Bożego Ciała.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami państwowymi* zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od liczby ich uczestników. Stwarza to możliwość zorganizowania tradycyjnych procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku będzie obchodzona w dniu 11 czerwca 2020 r.

Mając na uwadze powyższe, zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału. Konieczne będzie przy tym zachowanie wymaganych wspomnianymi przepisami środków bezpieczeństwa, tj. utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji (minimum 2 metry) lub zasłanianie ust i nosa.

W Krakowie odbędzie się centralna procesja Bożego Ciała, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 na Wawelu. Następnie traktem królewskim uda się na Rynek i zakończy się przy czwartym ołtarzu przed Kościołem Mariackim. Już teraz serdecznie zapraszam Krakowian do udziału w tym wydarzeniu.

Niech doświadczenie obecności Boga w sakramencie Eucharystii będzie dla nas wszystkich źródłem radości, pokoju i miłości, które jako wspólnota Kościoła możemy ofiarować światu.

† Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

* Por. § 15 ust. 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 maja 2020 r., poz. 964)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy