Nowy numer 4/2021 Archiwum

Krwiodawcy i dawcy szpiku kostnego spotkają się w Łagiewnikach

25 lipca, we wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących - do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przybędą Honorowi Dawcy Krwi i Szpiku Kostnego.

Hasłem tegorocznej ogólnopolskiej pielgrzymki będą słowa: "Wierni Bogu i Ojczyźnie w służbie człowiekowi".

- Wiemy, że wakacje są trudnym czasem, kiedy często brakuje w szpitalach krwi. W tym szczególnym miejscu organizujemy więc akcję oddawania krwi - to jest nasz uczynek miłosierdzia względem bliźnich. Nie od dziś wiemy, że krew to życie, coś najcenniejszego, czego nie kupi się za żadne pieniądze - podkreśla Henryk Dziedzic, jeden z organizatorów wydarzenia.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9, kiedy to na terenie sanktuarium pojawi się tzw. "krwiobus". Wszyscy chętni - po zweryfikowaniu stanu zdrowia - będą mogli oddać krew do godz. 14. Z kolei w samo południe w bazylice Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji wszystkich krwiodawców i ich rodzin. Wydarzenie zakończy się wspólną modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.

- Zapraszamy wszystkich dawców krwi, szpiku, ich rodziny, ale także wszystkich, którzy chcą modlić się w naszej intencji. Niech to będzie nie tylko nasze dziękczynienie za tych, którzy dzielą się darem swojej krwi, ale także prośba o nowych dawców - mówi H. Dziedzic.

Organizatorami pielgrzymki są sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Akademicki Klub Honorowych Dawców Krwi przy AGH.

- Miłosierdzie można czynić na trzy sposoby: słowem, czynem i modlitwą. Niech to spotkanie, wspólna modlitwa i oddanie krwi będzie czynem miłosierdzia, pomagającym naszym bliźnim - zachęca kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ks. Zbigniew Bielas.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Krwiodawcy i dawcy szpiku kostnego spotkają się w Łagiewnikach   Materiały organizatorów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama