Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ponad 200 osób z COVID-19 hospitalizowanych w Małopolsce

- Mamy do czynienia z przypadkami cięższymi - mówił dyrektor krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski.

Poinformował, że spośród 206 pacjentów ponad 80 korzysta z tlenoterapii, a 12 jest pod respiratorami. - W marcu i kwietniu nie zbliżaliśmy się do takich liczb - mówił M. Jędrychowski.

Dodał, że należy już szukać w Małopolsce placówki, która będzie kolejnym szpitalem zajmującym się pacjentami z COVID-19. Szpital Uniwersytecki może bowiem przyjąć maksymalnie trzysta kilkadziesiąt zakażonych osób.

Jak tłumaczył dyrektor, lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego sprawują także opiekę nad ponad 700 osobami pozostającymi w domach. Wyzwaniem są chorzy z domów opieki społecznej, u których występują inne schorzenia, w tym choroby psychiczne.

Dyrektor poinformował, że od poniedziałku w Szpitalu Uniwersyteckim ograniczona zostanie działalność ambulatoriów oraz przyjęcia na poszczególne oddziały. Nadal przyjmowani będą chorzy z udarami, z zawałami i urazami wielonarządowymi.

W ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 77 mieszkańców Małopolski. To mniej niż dobę wcześniej, kiedy testy dały wynik pozytywny u 133 osób, ale w ciągu ostatnich 48 godzin w regionie zmarło aż 10 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama