Nowy numer 37/2021 Archiwum

Kraków w żółtej strefie. Powiat nowotarski nadal czerwony

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem, obejmując je dodatkowymi obostrzeniami.

Nowa lista powiatów żółtych i czerwonych zacznie obowiązywać dd północy, z piątku 28 sierpnia na sobotę 29 sierpnia. Łącznie jest ich 18 - 7 w kategorii czerwonej i 11 w żółtej.

Z terenu Małopolski w strefie żółtej znalazł się Kraków (który tydzień temu dostał ostrzeżenie), a także powiaty limanowski, nowosądecki oraz tatrzański. W strefie czerwonej pozostał powiat nowotarski oraz Nowy Sącz.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. podczas targów, wystaw, kongresów czy konferencji. W siłowniach obowiązuje limit osób - jedna na 7 mkw. W kinach, na wydarzeniach kulturalnych i na stadionach będzie mogło znaleźć się tylko 25 proc. widzów. W strefie żółtej obowiązują też ograniczenia w lokalach gastronomicznych - może w nich przebywać jedna osoba na 4 mkw. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100, z wyłączeniem obsługi. Dotyczy to również wesel.

W czerwonej strefie w transporcie publicznym i zbiorowym obowiązują limity: 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Obowiązek zasłanianie ust i nosa obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej (także w komunikacji miejskiej). W czerwonej strefie w imprezach rodzinnych i weselach może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, z wyjątkiem obsługi. W kościołach liczba osób biorących udział w wydarzeniach religijnych ma być zmniejszona o połowę. Na zewnątrz może być max. 150 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama