Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Koronawirus w zakonie braci kapucynów

Do zakażeń doszło podczas zakończonej w piątek kapituły prowincjalnej. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu delegatów z różnych domów zakonnych.

Pomimo zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa w związku z pandemią, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 4 braci uczestniczących w kapitule.

- Wszyscy niezwłocznie, od momentu zaobserwowania u siebie niepokojących objawów, poddali się samoizolacji. Wspólnoty, w których mieszkają, poddają się decyzjom sanepidu - mówi br. Artur Borkowski, rzecznik prasowy krakowskiej prowincji kapucynów. - Każdy z braci obecnych na kapitule został zobowiązany do autoobserwacji, a w razie jakichkolwiek objawów - do  natychmiastowego kontaktu z lekarzem POZ - dodaje.

Od początku pandemii w krakowskiej prowincji braci kapucynów działa grupa zarządzania kryzysowego, z którą wszyscy bracia są w stałym kontakcie. - Od tego czasu kierujemy się wydanymi przez nią i uzgodnionymi z sanepidem procedurami postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem - wyjaśnia br. Borkowski.

Bracia kapucyni proszą o modlitwę o zdrowie dla chorych współbraci i całej wspólnoty braterskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy