Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koronawirus w kolejnych parafiach archidiecezji krakowskej

"W związku ze stwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u Księdza Proboszcza, podjęliśmy decyzję o profilaktycznej kwarantannie" - czytamy na facebookowym profilu parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach.

Duszpasterze poinformowali, że na pewien czas wycofują się z bezpośredniego kontaktu z wiernymi.

"Przyjęte intencje mszalne w tygodniu zostaną odprawione przez kapłanów w mieszkaniach. W sobotę wieczorem i w niedziele Msze św. w kościele będą odprawione przez innych kapłanów" - informują księża z Niepołomic.

Do odwołania zawieszona została działalność kancelarii oraz wszystkie spotkania przy parafii.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Drodzy Parafianie! W związku ze stwierdzonym przypadkiem zakażenia...

Opublikowany przez Parafia pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Czwartek, 15 października 2020

O zakażeniu koronawirusem poinformowali też duszpasterze parafii w Ruszczy, Starym Bieżanowie i Nowym Bieżanowie.

W Ruszczy choruje proboszcz (księża wikarzy są objęci kwarantanną), który w opublikowanym na stronie internetowej parafii ogłoszeniu zapewnił wiernych, że kościół został już zdezynfekowany i mogą się w nim odbywać nabożeństwa. Msze św. będą odprawiać kapłani z innych parafii, a wszystkie przyjęte na najbliższy czas intencje będą odprawiane przez księży pracujących w parafii w ich mieszkaniach. Obecnie wszyscy czują się dobrze.

Z kolei duszpasterze z parafii Najświętszej Rodziny w Bieżanowie Nowym zakomunikowali wiernym, iż Msze św. będą odprawiane w kościele przez zaproszonych kapłanów - w pierwszej zamówionej intencji, a pozostałe intencje odprawiać będą kapłani przebywający na kwarantannie, a wiec w swoich mieszkaniach. Możliwość przystąpienia do spowiedzi na razie będzie utrudniona i uzależniona od dyspozycyjności kapłana z innej parafii. Księża zapewniają również, że przed wykryciem zakażenia przestrzegali zasad higieny (podczas spowiedzi, udzielania Komunii świętej czy podczas rozmów duszpasterskich).

Na kwarantannie przebywają także kapłani z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bieżanowie Starym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama