Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mamą i tatą będziecie już zawsze, na wieki

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyły się diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego.

Mszy Świętej w piątek 16 października przewodniczył ks. Zbigniew Bielas, kustosz sanktuarium, a homilię wygłosił ks. Janusz Kościelniak. Diecezjalny duszpasterz Rodzin Dzieci Utraconych podkreślił, że każdy z nas potrzebuje w życiu poczucia bezpieczeństwa, a kiedy go brakuje czujemy się niepewnie. Niestety, nasze ludzkie systemy są zawodne.

- Jezus przytula nas do swojego serca. Takie świadectwa dają rodzice, którzy doświadczyli utraty dziecka, dramatu poronienia - powiedział.

Jak mówił ks. Kościelniak, wielu rodziców, którzy stracili dziecko, jest przekonanych, że mają w niebie swojego orędownika, który wyprasza dla nich potrzebne łaski.

- Mamą i tatą będziecie już zawsze, na wieki. Dlatego dziś z radością patrzymy w niebo. Ufamy, że te dzieci uśmiechają się w czasie tej Eucharystii do nas. Są z nami i razem z nami uwielbiają Boga - zapewnił duszpasterz.

Słowo do uczestników Mszy św. w Łagiewnikach skierował abp Marek Jędraszewski.

"Sercem obejmuję rodziców i rodziny tych dzieci, dla których strata dziecka nie jest jednorazowym doświadczeniem, lecz wraca za każdym razem, kiedy myślą wracają do nich. Niech ufna modlitwa w tym szczególnym dniu będzie dla Was wszystkich źródłem nadziei i pokoju. Z serca wszystkim błogosławię" - napisał metropolita krakowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama