Już od 12 października w szpitalu MSWiA jeden oddział funkcjonował jako covidowy (powstał z wcześniejszego oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii).
Jak informuje dyrekcja placówki, w związku z tym, że od poniedziałku do szpitala zespoły ratownicze będą przywoziły wyłączenie pacjentów zakażonych COVID-19, wszystkie poradnie specjalistyczne (zlokalizowane przy ul. Kronikarza Galla 25), a także rehabilitacja, medycyna pracy oraz stomatologia będą nieczynne do odwołania.
Obecnie trwa przekształcanie szpitala, a poradnie kończą swoją działalność.
Dla chorych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 przeznaczonych zostało 140 łóżek, w tym siedem respiratorowych (intensywnej opieki z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej).
Krzysztof Czarnobilski, dyrektor ds. lecznictwa w krakowskim szpitalu MSWiA, zapewnia, że pacjenci, którzy dotychczas byli tutaj hospitalizowani, nie ucierpieli na sytuacji, ponieważ są przewożeni do innych szpitali lub do ośrodków opiekuńczo-leczniczych.
- To duże wyzwanie logistyczne, ale poradziliśmy sobie. Naszą główną bolączką jest natomiast brak personelu - przyznaje dyrektor. W szpitalu brakuje bowiem ok. 10 lekarzy i 30 pielęgniarek (czyli personelu dla ok. 40 pacjentów).
Już od 12 października w szpitalu MSWiA jeden oddział funkcjonował jako covidowy (powstał z wcześniejszego oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii). Na oddziale tym dla pacjentów covidowych przeznaczonych było 40 łóżek, w tym cztery respiratorowe.
Szpital MSWiA w Krakowie jest nastawiony głównie na leczenie osób powyżej 60. roku życia (na każdym oddziale, nie tylko geriatrycznym) i jest jedną z nielicznych w regionie placówek mających oddział i poradnię geriatryczną.