Nowy numer 17/2024 Archiwum

Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" zachęca do włączenia się w kampanię "S.O.S. dla Ziemi Świętej"

Los chrześcijan w Ziemi Świętej od wielu lat jest bardzo trudny. Pandemia jeszcze bardziej go skomplikowała.

Od lat trwa bowiem konflikt pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar.

Konsekwencje tego konfliktu dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Ci mieszkający w Betlejem zostali ogrodzeni i odcięci od świata murem o wysokości 10 metrów. Wyznawcy Chrystusa są też zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich domów przez ekstremistów muzułmańskich.

Wielu osób traci również pracę, a jeśli ją mają, zarobki nie wystarczają na godne życie.

To nie wszystko. Izrael stopniowo odbiera chrześcijanom pola i gaje oliwne oraz pozbawia ich dostępu do wody pitnej. Na Zachodnim Brzegu są także burzone cysterny z wodą pitną, które zostały wyremontowane przez Polaków. Według władz Izraela postawiono je bezprawnie…

Dzieci nie mogą też regularnie chodzić do szkoły, za to często muszą pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny.

Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" zachęca do włączenia się w kampanię "S.O.S. dla Ziemi Świętej"   Kupując piękne dewocjonalia z Ziemi Świętej, dajemy chrześcijanom możliwość godnego życia. Konrad Ciempka

Ten dramat spotęgowała trwająca wciąż pandemia, ponieważ w Betlejem i Jerozolimie aż 80 proc. chrześcijan utrzymuje się z turystyki, głównie sprzedając dewocjonalia. Obecnie w Ziemi Świętej nie ma pielgrzymek, więc chrześcijanie zostali bez środków do życia. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) zapewnia pomoc ponad 60 chrześcijańskim rodzinom w Betlejem i Jerozolimie, a od 2006 r. prowadzi kampanię "S.O.S. dla Ziemi Świętej".

- Ta inicjatywa zrzesza ludzi zatroskanych o wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie, a polega na sprzedaży produktów (wysokiej jakości!) wykonanych przez chrześcijan. Kupując je dajemy im możliwość podjęcia pracy. W czasie pandemii ten projekt jest jeszcze bardziej potrzebny - podkreśla Konrad Ciempka, dyrektor krakowskiego oddziału PKWP.

W siedzibie oddziału (ul. Stradomska 6) lub poprzez stronę PKWP (www.pkwp.org), można kupić zarówno produkty wykonane z drzewa oliwnego, jak i z masy perłowej, hematytu i z prawdziwą ziemią z Ziemi Świętej - różańce, krzyże, ozdoby bożonarodzeniowe, szopki, świeczniki, figurki świętych, a nawet świeczniki na świąteczny stół.

- Szopka betlejemska prosto z Betlejem to piękny i oryginalny prezent dla bliskich. Wspólnie ratujmy chrześcijan z Ziemi Świętej - apeluje K. Ciempka.

Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" zachęca do włączenia się w kampanię "S.O.S. dla Ziemi Świętej"   Produkty można kupić m.in. w krakowskim biurze PKWP. Materiały PKWP
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy