Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kraków. "Tygodnik Powszechny" zmieni siedzibę

Za kilka miesięcy redakcja wydawanego od 1945 r. "Tygodnika Powszechnego" przeniesie się na nowe miejsce. "Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12" - poinformowała na swojej stronie internetowej redakcja pisma.

"Tygodnik" zaczął wychodzić w marcu 1945 r. jako pismo katolickie wydawane przez krakowską Kurię Metropolitalną pod redakcją m.in. ks. Jana Piwowarczyka i Jerzego Turowicza. Po przymusowym zamknięciu po śmierci Stalina w 1953 r., od 1956 r. ukazywał się znów pod redakcją J. Turowicza jako "katolickie pismo społeczno-kulturalne".

"Za kilka miesięcy pożegnamy się, po równych 76 latach, z naszą historyczną siedzibą i znajdziemy się w nowych przestrzeniach - na kolejne długie lata" - informuje redakcja. "Przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i Fundacji Tygodnika Powszechnego z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca z pewnością stworzy lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a przy tym, zapewne, pozwoli nam także zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu" - przekonuje prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś.

Jerzy Turowicz kierował pismem do śmierci w 1999 r. Redakcję po nim objął ks. Adam Boniecki. Od marca 2011 r. redaktorem naczelnym "TP" jest Piotr Mucharski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama