Nowy numer 16/2021 Archiwum

Wielkopostny Dzień Skupienia dla małżeństw niepłodnych

Do uczestnictwa w nim (online) zaprasza Stowarzyszenie "Abraham i Sara".

Wydarzenie zaplanowano na przyszłą sobotę 13 marca, a towarzyszyć będzie mu hasło: "Bliscy, oddaleni, pogodzeni...". Rozważania wygłosi ks. dr hab. Grzegorz Godawa - teolog, pedagog, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II, należący do Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie.

Dzień skupienia rozpocznie się już o godz. 8.30 i do godz. 13.30 trwać będzie część zamknięta (na Zoomie, dla zapisanych osób). O godz. 9 spotkanie "Niepłodność jako choroba wieloczynnikowa. Doświadczenia własne" poprowadzi ginekolog Maciej Barczentewicz. Następnie świadectwem podzielą się małżonkowie. O godz. 11.45 zaplanowano konferencję ks. Godawy, a tuż po niej - Drogę Krzyżową. Po przerwie (od godz. 13.30) o godz. 15 w parafii św. Jadwigi Królowej zostanie odprawiona Msza św., która będzie transmitowana na YouTubie (homilię wygłosi duszpasterz ks. Mirosław Czapla). O godz. 16.30 rozpocznie się druga część zamknięta, w której warsztaty poprowadzi dietetyk Barbara Pilch.

Przed pandemią dni skupienia odbywały się w krakowskim klasztorze sióstr nazaretanek. Choć teraz siostry nie mogą przyjąć małżonków w swoich gościnnych progach, niezmiennie zapewniają, że modlą się za wszystkie małżeństwa zmagające się z niepłodnością. Owocem tych modlitw są dzieci, które przyszły na świat przez wszystkie lata istnienia duszpasterstwa. Historie ich rodziców można przeczytać na www.abrahamisara.pl. Tam również znajdują się szczegółowe informacje na temat dnia skupienia oraz formularz zapisów (koszt uczestnictwa wynosi 20 zł).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama