Nowy numer 29/2021 Archiwum

Testy na koronawirusa w Kraków Airport

Kraków Airport dołączył do kilku portów lotniczych w Polsce, gdzie podróżni mogą zrobić test na COVID-19.

Sytuacja związana z trwającą pandemią COVID-19 wymaga od pracowników Kraków Airport reagowania na potrzeby pasażerów. Testowanie coraz większej liczby osób na krakowskim lotnisku ma zagwarantować, że pasażer może bezpiecznie i swobodnie podróżować - podkreśla Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, gdzie został uruchomiony punkt wymazowy usług diagnostycznych w nowej lokalizacji - na parkingu P2, bezpośrednio przy zachodniej części terminala.

Wszystkie chętne osoby mogą skorzystać z usług aż dwóch podmiotów współpracujących przy tym projekcie z krakowskim lotniskiem, tj. Centrum Medycznego iMed24 (dotychczasowy operator punktu znajdującego się przed terminalem) oraz Centrum Badań DNA (nowy operator). Punkt jest czynny na 4 godz. przed pierwszym odlotem danego dnia i ma funkcjonować co najmniej do czasu ostatniego odlotu. Tym samym zwiększy się zakres oferowanych usług, ponieważ poza wykonywanym dotychczas testem antygenowym będzie można wykonać również test RT-PCR oraz RT-LAMP.

RT-LAMP to nowy test genetyczny oparty o technologię LAMP, którego wynik odczytywany jest nawet po kilku minutach. Technologia ta wielokrotnie przyspiesza wyniki i jest prosta, a przede wszystkim może być przeprowadzona w warunkach terenowych, a więc także na lotniskach.

Pasażerowie oraz wszystkie inne osoby chcące skorzystać z usług diagnostycznych w kierunku COVID-19 będą zachęcani do rejestracji online i po jej dokonaniu oraz wybraniu odpowiedniej godziny pobrania wymazu, będą mogli już bezpośrednio zgłosić się do punktu na parkingu P2. Wynik testu zostanie wysłany drogą mailową lub na życzenie pasażera może być odebrany w punkcie odbioru. Będzie też istniała możliwość wykonania testu bez wcześniejszej rejestracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama