Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zmarł proboszcz z zakopiańskiej Olczy

Zmarł ks. Mieczysław Kozłowski, proboszcz parafii Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem.

Uroczystości pogrzebowe rozpocznie Msza św. w sobotę 20 marca o godz. 12 w sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik (Zakopane-Olcza, os. Piszczory 13).

Duchowny należał do zgromadzenia księży misjonarzy. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975 r. w Krakowie z rąk bp. Albina Małysiaka. Od 1982 r. był duszpasterzem akademickim przy parafii Świętego Krzyża w Warszawie. W 1991 r. został proboszczem parafii św. Anny we Wrocławiu. W latach 1993–2002 był proboszczem w parafii Świętego Krzyża w Warszawie. Do Zakopanego przybył 29 czerwca 2003 roku. Od 2019 r. pełnił funkcję duszpasterza parafii na Olczy.

Ksiądz Mieczysław Kozłowski miał 72 lata, zmarł 17 marca w zakopiańskim szpitalu.

W rozmowie z "Gościem Niedzielnym" w 2005 r. tak wspominał swoją pracę w Zakopanem: "Kiedy dowiedziałem się, że wolą przełożonych mam podjąć posługę duszpasterską w Zakopanem-Olczy, może to zabrzmi śmiesznie, ale najbardziej bałem się zimna. Przyjeżdżałem wcześniej do stolicy Tatr, ale nigdy nie więcej jak na kilka dni. Dzisiaj, kiedy rozpocząłem już trzeci rok duszpasterskiej gazdówki, nie żałuję, że mogę tu być. Spotykam na swojej drodze bardzo życzliwych ludzi, prawdziwych świadków Chrystusa. Staram się dzielić doświadczeniem, którego nabrałem w ciągu trzydziestu lat kapłaństwa. Choć nie wszystko można przenieść w tutejsze realia" - mówił przed laty ks. Mieczysław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama