Nowy numer 16/2021 Archiwum

Zwierzaki na pokładzie

W Kraków Airport rozpoczął się sezon Lato 2021. Siatka połączeń wygląda imponująco, ale czy będzie szansa na jej realizację? Na pokładach samolotów chętnie goszczą też zwierzęta. Łącznie od początku tego roku obsłużono 43 przyjaciół św. Franciszka.

- Obecnie musimy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych, ale wierzymy, że wspólnie pokonamy pandemię i pomimo szeregu  restrykcji, które zapewne pozostaną z nami na dłużej, to w zbliżającej perspektywie pasażerowie coraz liczniej będą korzystać z usług krakowskiego lotniska. Oferta letniej siatki Kraków Airport  będzie pozwalać zarówno  na podróż lotniczą w ulubione zakątki Europy czy świata, ale również na powrót turystów do Krakowa i do Małopolski - komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W siatce połączeń Lato 2021 znalazło się wiele słonecznych kierunków, które kuszą słońcemi ciepłym morzem. Od 2 lipca linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie na grecką wyspę Korfu. Loty PROSTOzKRAKOWA Wizz Air do drugiego największego miasta w Chorwacji Splitu będą dostępne dwa razy w tygodniu  w okresie czerwiec-wrzesień.

Santorini to kolejna malownicza wyspa będąca ulubionym  miejscem  do odpoczynku wielu Polaków na którą będziemy mogli polecieć dzięki Ryanair i Wizz Air.

PLL LOT planują przywrócić transatlantycki kierunek do Chicago, a także uruchomić połączenie do Nowego Yorku. W przyszłym tygodniu poznamy także kolejne wakacyjne propozycje narodowego przewoźnika PROSTOzKRAKOWA.

Należy pamiętać, że zarówno liczba oferowanych kierunków, jak i częstotliwość połączeń może ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej oraz wprowadzanych obostrzeń.

Pomimo pandemii Kraków Airport obsługuje także zwierzęta. W marcu podróżowało ich szesnaście. To o 7 zwierzaków mniej niż w marcu ubiegłego roku. Linie lotnicze, którymi w marcu najczęściej podróżowali czworonożni pasażerowie to LOT Polish Airlines (56%) oraz Lufthansa (44%).

Najwięcej kotów i psów podróżowało pomiędzy Krakowem a Warszawą (50%), Frankfurtem (44%) oraz Chicago (6%). Łącznie od początku 2021 roku Kraków Airport obsłużył 43 zwierzęta. Najpopularniejszymi kierunkami w pierwszym kwartale 2021 r. były: Chicago (35%), Frankfurt (33%), Warszawa (30%) oraz Amsterdam (2%).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama