Czarny Dunajec. Parafianie oddali krew na Dzień Matki przejdź do galerii

15 litrów życiodajnego płynu trafiło do banku krwi po akcji oddawania krwi, która miała miejsce 23 maja w parafii w Czarnym Dunajcu.

Bardzo dziękujemy za gościnność księdza proboszcza Krzysztofa Kocota. Jesteśmy tu dwa razy roku w wyjątkowym czasie. Już za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Matki, to właśnie z myślą o naszych najdroższych mamach jest przeprowadzana ta akcja oddawania krwi - mówi dr Maria Lambrecht, lekarz i kierownik zakopiańskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Druga akcja oddawania krwi w Czarnym Dunajcu odbywa się w listopadzie.

Dr Lambrecht podkreśla, że pomimo spadającej liczby osób zakażonych na covid-19 wciąż jest potrzebna krew z osocza osób, które wyzdrowiały. - Szczególnie jestem im wdzięczna, że zechcieli do nas przyjść i oddać życiodajny płyn - podkreśla lekarka.

Akcja oddawania krwi odbywała się w salce parafialnej, jednocześnie krew mogło oddawać trzech dawców. Zarejestrowano 37 osób, co przełożyło się na oddanie 15 litrów krwi.

Dr Maria Lambrecht wskazuje na bardzo dobrą współpracę z podhalańskimi parafiami i na możliwość organizowania akcji oddawania krwi. Kolejne zaplanowano, m.in. na 13 czerwca w parafii Nowe Bystre niedaleko Zębu. Wcześniej, bo w niedzielę 6 czerwca życiodajny płyn będzie można oddać na Torfowiskach w Czarnym Dunajcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..