Nowy numer 24/2021 Archiwum

Strażackie odznaczenie dla ludźmierskiego kustosza przejdź do galerii

Druhowie i motocykliści przejechali w niedzielę 6 czerwca Drogę Papieską z Zakopanego do Ludźmierza. W miejscu docelowym odbył się Powiatowy Dzień Strażaka, w czasie którego ludźmierski kustosz ks. Jerzy Filek został odznaczony medalem "Za zasługi dla pożarnictwa ziemi nowotarskiej".

Jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą posługę, dzięki wam nikt nie został w Małopolsce bez pomocy. Do wielu zadań strażackich doszło też w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy jeszcze jedno, czyli walka z pandemią. Dezynfekowaliście miejsca publiczne, dowoziliście seniorów na wymazy albo na szczepienia. Byliście zawsze gotowi do niesienia pomocy - mówił Piotr Filipek, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Małopolsce.

Do Ludźmierza dojechali strażacy z różnych stron Podhala, Spisza i Orawy, a nawet z okolic Gorlic. Wiele wozów miało flagi papieskie albo portrety z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Był też przemarsz pocztów sztandarowych spod Domu Podhalan do sanktuarium w asyście orkiestry dętej.

Z racji wciąż trwającej pandemii skromnie wyglądał także Powiatowy Dzień Strażaka na placu przed ołtarzem polowym w Ludźmierzu. Strażackie świętowanie było okazją do wręczenia medali honorowych dla Jana Bałasia i Władysława Celuszaka. Druhom wręczył je m.in. Edward Siarka, podhalański poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, zaangażowany w struktury OSP. Medal honorowy "Za zasługi dla pożarnictwa ziemi nowotarskiej" wręczono również ludźmierskiemu kustoszowi ks. Filkowi oraz Andrzejowi Buroniowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama