Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jedziesz w Tatry? Parkingi w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletem!

Od 2 sierpnia wszyscy turyści chcący dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, będą musieli wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl.

Wyłączona zostanie możliwość opłat u obsługi parkingu, nawet jeśli będą wolne miejsca. W sprzedaży on-line są wszystkie miejsca parkingowe w tym rejonie (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana). Bilet będzie można w łatwy i szybki sposób kupić przez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety pod warunkiem, że bilety nie zostaną wyprzedane wcześniej, a takiej sytuacji należy spodziewać się w okresie wakacyjnym. Zalecamy jest zakup z wyprzedzeniem przynajmniej jednodniowym.

Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach, a od sierpnia również osób korzystających z miejsc dla inwalidów.

Tatrzański Park Narodowy przypomina, że aktualnie działa też możliwość rezerwacji on-line (tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety), bez której w pogodny dzień zaparkowanie w tym rejonie w godzinach szczytu i tak jest niemożliwe. Jednak obecny system dopuszcza jeszcze sprzedaż gotówkową w momencie, gdy nie wszystkie miejsca są wcześniej zarezerwowane. Aby uniknąć rozczarowania na miejscu i niepotrzebnego stania w korkach, trzeba sprawdzać dostępność miejsc na stronie.

TPN dla osób nieposiadających konta do płatności internetowych uruchomi od 2 sierpnia możliwość zakupu biletu z płatnością gotówkową w Punkcie Informacji Turystycznej (Zakopane, ul. Chałubińskiego 44), który czynny jest codziennie od 7.30 do 16.30. Warunkiem zakupu na dany dzień jest dostępność miejsc.

Turyści, którym nie uda się wykupić miejsca na parkingu w rejonie Morskiego Oka na dany dzień za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety, mogą skorzystać z parkingów alternatywnych dostępnych na terenie gminy Bukowina oraz z parkingu na Polanie Zgorzelisko, skąd organizowany jest transport zbiorowy. Szczegółowy rozkład jazdy linii kursujących z parkingów alternatywnych w gminie Bukowina podany jest na stronie https://ugbukowinatatrzanska.pl/turysta/transport/rozklady-jazdy/839.html 

Można  będzie także skorzystać z transportu publicznego z Zakopanego lub innych pobliskich miejscowości, w których turyści się zatrzymali.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama