Nowy numer 39/2023 Archiwum

Abp Jędraszewski do zawodników: Przyznawajcie się do krzyża przejdź do galerii

Metropolita krakowski uczestniczył w rozpoczęciu nowego roku szkolnego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. S. Marusarza w Zakopanem.

Abp Marek Jędraszewski poświęcił wyremontowany budynek internatu, wcześniej w kościele św. Antoniego na Bystrem odprawił Mszę św. za uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników.

- Zaczyna się nowy rok szkolny. Za chwilę nastąpi procesja z darami, a wy, drodzy uczniowie, przyniesiecie w niej krzyż, który zostanie poświęcony i umieszczony w waszym internacie. To bardzo ważny znak - mówił dalej arcybiskup i zwrócił uwagę, że wielu sportowców czyni znak krzyża przed swoimi zmaganiami, że łatwo zaobserwować ten gest u skoczków narciarskich: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego. Kamil Stoch był obecny na uroczystościach.

- Gdziekolwiek będziecie brać udział w zawodach, przyznawajcie się do krzyża Chrystusa. Nie wstydźcie się chrześcijańskiej wiary. To wasz sposób ewangelizowania współczesnego świata - prosił metropolita krakowski.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem to kuźnia talentów. Absolwentem placówki jest m.in. Kamil Stoch czy Justyna Kowalczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast