Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zapraszamy na spotkanie autorskie pod hasłem: "Zło, kicz i… Piękny Bóg"

W środę 20 października o godz. 18.30 warto przyjść na spotkanie wokół książki o. Tomasza Gałuszki OP "Piękny Bóg. Piękny Człowiek".

Jak pisze o. Gałuszka, wierzący w Boga ani nie zaprzecza obecności zła w świecie, ani też nie pomniejsza jego wpływu na świat, a równocześnie nie kwestionuje on dobroci, wszechmocy czy też istnienia Boga.

"Dzięki wierze w Boga, zaufaniu Mu i poddaniu się Jego prowadzeniu człowiek staje się zdolny do przyjęcia właściwej postawy wobec zła i potrafi adekwatnie na nie reagować. Z punktu widzenia teologii zagadnienie zła zostało już rozwiązane przez Boga, człowiek zaś wciąż jeszcze się z nim nie uporał" - zauważa o. Gałuszka i dodaje, że teolog wobec problemu zła może więc zachować pokój, a nawet optymizm - przecież zło to sekret, który zna Bóg. Co ważne, w ten właśnie sposób do problemu zła podchodził również jeden z największych teologów i świętych Kościoła, czyli Tomasz z Akwinu. On też został wybrany przez autora książki jako przewodnik i mistrz w poszukiwani odpowiedzi na pytanie o źródło zła i sens cierpienia.

W spotkaniu, które odbędzie się w krakowskim kapitularzu ojców dominikanów (ul. Stolarska 12), wezmą udział prof. Marek Drwięga (Instytut Filozofii UJ),
dr Grzegorz Chrzanowski OP (UPJPII) oraz dr hab. Tomasz Gałuszka OP, prof. UPJPII.

Zapraszamy na spotkanie autorskie pod hasłem: "Zło, kicz i… Piękny Bóg"   - Teolog wobec problemu zła może zachować pokój, a nawet optymizm - przekonuje o. Gałuszka. Materiały organizatorów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast