Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nowy Targ dla Ukrainy. Z modlitwą i manifestacją przejdź do galerii

Stolica Podhala w niedzielę 27 lutego będzie pełna symbolicznego wsparcia dla Ukrainy dotkniętej wojną.

Na Rynku punktualnie o godz. 16 w niedzielę 27 lutego mieszkańcy organizują manifestację poparcia dla naszych wschodnich sąsiadów.

Trzy godziny później rozpocznie się wspólna modlitwa o pokój, w której wezmą udział obywatele Ukrainy mieszkający i pracujący w Nowym Targu.

- Chcemy przyjść do Tego, który jest początkiem i końcem, źródłem, księciem pokoju, nadzieją, opiekunem sierot i przybyszów, sprawiedliwością i zbawieniem. Będziemy ku Niemu się zwracać, Jego prosić o pomoc, ratunek i miłosierdzie. Pragniemy zaprosić zwłaszcza ukraińskich mieszkańców Podhala - będziemy modlić się w dwóch językach - zachęca Szymon Polański ze Wspólnoty Dziewiczy Orszak Baranka, która organizuje wieczorną modlitwę.

Wspólna modlitwa rozpocznie się punktualnie o godz. 19 w kościele św. Katarzyny nieopodal nowotarskiego Rynku.

W intencji pokoju modlą się nieustannie górale we wszystkich parafiach, m.in. w Małem Cichem u ojców dominikanów czy w Miętustwie. W kościele św. Józefa w Małem Cichem nawet wystrój pięknego drewnianego kościółka jest w barwach narodowych Ukrainy. Przy drewnianej figurze św. Józefa w głównym ołtarzu umieszczono kwiaty w kolorach żółtym i niebieskim.

Na poniedziałek 28 lutego burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha zaprasza obywateli Ukrainy mieszkających oraz pracujących na terenie Nowego Targu na spotkanie, które odbędzie się o godz. 16 w sali obrad Urzędu Miasta przy ul. Krzywej 1. Celem spotkania jest zorganizowanie wsparcia dla rodzin z Ukrainy potrzebujących pomocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy