Nowy numer 17/2024 Archiwum

Koncert dla hospicjum św. Łazarza

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się występ zatytułowany "Koncert Mariacki dla Pól Nadziei".

Pola Nadziei to inicjatywa, która od 25 lat jednoczy młodszych i starszych ludzi dobrej woli w działaniach na rzecz podopiecznych Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Tegoroczna, jubileuszowa edycja akcji odbywa się pod hasłem "Jak dobrze, że jesteś", co wyraża wdzięczność dla każdego, dzięki któremu możliwa jest opieka hospicjum nad osobami terminalnie chorymi.

Akcja trwa jeszcze do końca maja, a w najbliższą niedzielę, 22 maja, odbędzie się występ zatytułowany "Koncert Mariacki dla Pól Nadziei", podczas którego we wnętrzach bazyliki Mariackiej w Krakowie po Mszy św. o godz. 13:00 będzie można usłyszeć zespół wokalny Cappella Marialis pod dyrekcją Krzysztofa Michałka w składzie: Maria Babicz (sopran), Natalia Chorzalska (sopran), Zuzanna Kozłowska (mezzosopran) oraz Michał Piechnik (organy).

- Dzięki życzliwości ks. infułata Dariusza Rasia, w najbliższą niedzielę po tym koncercie, jak i po wszystkich Mszach św., przy bazylice Mariackiej będzie prowadzona kwesta na rzecz naszego hospicjum. Z góry dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiarne serca - mówi Renata Połomska, koordynator Pól Nadziei.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas koncertu zabrzmią nowe organy główne Bazyliki Mariackiej.

Akcja Pola Nadziei trwa jak co roku na wiosnę, a jej celem jest propagowanie idei hospicyjnej i pozyskiwanie funduszy na działalność krakowskiego Hospicjum św. Łazarza. Podczas inicjatywy organizowane są konkursy, spotkania i happeningi skierowane do dzieci i młodzieży, a także prelekcje mające na celu oswajanie najmłodszych z tematyką hospicyjną.

Aby wziąć udział w tegorocznej odsłonie Pól Nadziei można:

  • wpłacić darowiznę na stronie www.pomagam.pl/dobrze-ze-jestes lub bezpośrednio na konto hospicjum,
  • złożyć datek do hospicyjnej skarbonki lub do Wirtualnej Puszki na www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka,
  • przypiąć, na znak solidarności z chorymi, żonkilową broszkę,
  • zorganizować żonkilową kwestę w firmie, szkole, instytucji, podczas rodzinnych uroczystości,
  • podzielić się informacją o działalności hospicjum ze swoimi znajomymi, również poprzez media społecznościowe.

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie jest najstarszą tego typu placówką w Polsce - w ubiegłym roku obchodziło 40-lecie istnienia. Jest efektem pracy grupy synodalnej przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum św. Łazarza" zostało zarejestrowane w 1981 r. Dom hospicyjny otwarto w 1996 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy