Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kraków. Znów pomaszerują dla życia i rodziny

Po trzyletniej przerwie w niedzielę 25 września ulicami Krakowa znów przejdzie kolejny, 8. z rzędu, Marsz dla Życia i Rodziny. Tym razem odbędzie się pod hasłem: "Dziecko w sercu Krakowa".

Uczestnicy marszu zbiorą się w południe przy pomniku Grunwaldzkim na pl. Matejki. Potem w rytm melodii granych przez orkiestrę dętą przejdą ul. Floriańską, Rynkiem Głównym, na skwer przy kościele franciszkanów, gdzie wystąpią dla nich Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli Galicja w Duecie. - Bogu dzięki za każde życie, Bogu dzięki za każdą rodzinę. Ja też kocham moje życie i rodzinę. Dlatego z radością państwa zapraszam na Marsz dla Życia i Rodziny - zachęca pieśniarka L. Jazgar. - Zakończymy nasze spotkanie pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej, gdzie odbywały się niezapomniane spotkania z papieżem Janem Pawłem II, obecnie świętym patronem rodzin - dodaje.

Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny. - Manifestując po raz 8., chcemy pokazać, że rodziny, szczególnie te wielodzietne, są jednym z fundamentów naszej ojczyzny, a nie obciążeniem. Tą radosną manifestacją chcemy pokazać siłę naszych rodzin oraz organizacji broniących ich praw - mówi Piotr Podlecki z Akademii Obrońców Życia, członek komitetu organizacyjnego marszu, ojciec siedmiorga dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy