Ruszają przygotowania do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć

Powołano postulatora procesu, który utworzył biuro w Krakowie.

Zamordowana w Boliwii wolontariuszka misyjna Helena Kmieć może zostać błogosławioną. Powołano postulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Pawła Wróbla SDS.

Ksiądz Wróbel w kaplicy arcybiskupów krakowskich odebrał od ks. Andrzeja Scąbra, delegata ds. kanonizacyjncyh archidiecezji krakowskiej, dekret abp. Marka Jędraszewskiego, który powołał go na urząd postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego H. Kmieć.

W chwili ustanowienia postulatora rozpoczyna się faza przygotowawcza procesu, w której głównym zadaniem jest zgromadzenie wszelkich dokumentów dotyczących życia H. Kmieć, a także pism, pamiętników, listów, wiadomości itp., które były jej autorstwa. Zbiera się także wszystkie świadectwa dotyczące znaków i łask, których uzyskanie przypisuje się wstawiennictwu kandydatki na ołtarze.

Kolejnym krokiem będzie powołanie przez abp. Jędraszewskiego komisji historycznej i cenzorów teologów, a następnie prośba o opinię Konferencji Episkopatu Polski oraz tzw. nulla osta Stolicy Apostolskiej.

Postulator utworzył biuro postulacyjne w Krakowie przy ul. św. Jacka 16 (tel.: 12/352 27 55, e-mail: beatyfikacja@helenakmiec.pl).

Powołanie postulatora procesu beatyfikacyjnego to znak, że można niebawem spodziewać się otwarcia procesu beatyfikacyjnego wolontariuszki z Libiąża. 

O nadziejach na wszczęcie procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć pisaliśmy w "Gościu Niedzielnym" nr 32/2022.

Czytaj także:

 

« 1 »