Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Prawie 60 mln zł w ramach Szlachetnej Paczki

Tegoroczna, 22. już odsłona Szlachetnej Paczki, połączyła ponad 597 tys. osób, a mądra pomoc trafiła do 15,5 tys. rodzin.

Paczki do potrzebujących docierały przez cały ostatni weekend, 10 i 11 grudnia. Łączna wartość wsparcia w ramach inicjatywy wyniosła prawie 60 milionów złotych. - Za każdą z tych cyfr kryją się historie zarówno zgłoszonych rodzin, jak i wolontariuszy i darczyńców. Są one dowodem, że chcemy i potrafimy się dzielić tym, co mamy - podsumowuje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia "Wiosna", organizatora Szlachetnej Paczki.

Dodaje, że bardzo ważny jest fakt, że tak olbrzymie dobro wydarzyło się w trudnym ekonomicznie i społecznie roku. - 473 tys. darczyńców i 12 tys. wolontariuszy pokazało, jak dużo dobra wypływa z dzielenia się z innymi. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się dzielić i pomagać sobie w trudnych momentach. To dobro się mnoży i będzie się mnożyć jeszcze długo - wskazuje.  

Co ważne, dla potrzebujących rodzin ze Szlachetnej Paczki dotarło wsparcie materialne, ale też impuls świadczący o tym, że nie są sami, że są częścią społeczności, która wzajemnie o siebie dba. - Często to też źródło siły do tego, by zawalczyć o siebie. W ten sposób też mnoży się dobro. Szlachetna Paczka działała w tej edycji w 636 lokalizacjach - wylicza J. Sadzik.

60 proc. rodzin, które otrzymały paczki, doświadcza trudności ze względu na swoją chorobę i /lub niepełnosprawność, a 20 proc. odczuwa problemy ze względu na chorobę i /lub niepełnosprawność dzieci. Kolejne niemal 30 proc. zmaga się z problemami starości i osamotnienia, a blisko 20 proc. znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na nieszczęście, wypadek lub zdarzenie losowe.

Szlachetna Paczka trafiła w tym roku z pomocą do około 5 tys. seniorów, prawie 17,6 tys. dzieci i 5 tys. samotnych rodziców. Co ważne, wciąż można stać częścią Weekendu Cudów i pomóc, wspierając Szlachetną Paczkę wpłatą.

- Razem poruszamy wielką machiną dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu. Dzięki temu, że są tacy ludzie, którzy chcą dzielić się własnym czasem i szczęściem, tysiące potrzebujących rodzin w tym roku odzyskują nadzieję. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym - podkreśla prezes Stowarzyszenia "Wiosna".

Dobro, które mnoży się na terenie całej Polski, jest możliwe dzięki setkom tysięcy zaangażowanych osób, dzięki wolontariuszom, partnerom i przyjaciołom Szlachetnej Paczki, darczyńcom, dobroczyńcom. - Dziękujemy, że w trudnym czasie tak wiele osób pamiętało, by dzielić się z tymi, którzy mają mniej - wyraża wdzięczność Joanna Sadzik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy