Nowy numer 09/2024 Archiwum

Żywa szopka nie tylko u franciszkanów

W stolicy Małopolski do spotkanie ze Świętą Rodziną i zwierzętami zaprasza w świąteczne dni również krakowski ogród zoologiczny.

Żywą szopkę w krakowskim zoo będzie można odwiedzić 25 i 26 grudnia od godz. 12 do 14. Odświętna szopka znajdzie się jak w latach poprzednich w Mini-ZOO. "Razem ze Świętą Rodziną na zwiedzających czekać będą owce kameruńskie i osiołek. Wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia podkreślą udekorowane ekologicznie choinki i najpiękniejsze kolędy" - zapowiadają pracownicy ogrodu.

Oprócz żywej szopki w czasie świąt Bożego Narodzenia na terenie zoo będzie można zobaczyć jedną z 40 szopek krakowskich eksponowanych w przestrzeni miejskiej w ramach projektu "Wokół szopki". Tym razem to przepiękne dzieło Stanisława Paczyńskiego, wyróżnione w odsłonie konkursu szopek z 1991 r.

Placówka przygotowała też marchewkę, którą można będzie karmić wszystkich mieszkańców Mini-ZOO, czyli alpaki, kózki karłowate, lamy, kozy walizerskie, mundżaki chińskie i kucyki. Można też pooglądać silki gołoszyjki, perliczki, feniksy i bażanty eliota.

Na wybiegach nie zabraknie zwierząt lubiących zimową aurę, dla przykładu koni Przewalskiego, owiec arui, tygrysów czy panter śnieżnych. W bezwietrzne dni będzie można spotkać także zebry, pelikany, flamingi, a nawet słonie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy