Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Trzymamy rękę na pulsie

W nowym, 2023 roku będziemy jak zwykle starali się informować Czytelników o tym, co się dzieje i co będzie się działo na terenie archidiecezji.

Tak było od 1994 r. przez prawie 1500 numerów „Gościa Krakowskiego”. Tak, tak, to nie pomyłka. Za 3 tygodnie ukaże się 4. tegoroczny numer naszego wydania diecezjalnego, który będzie 1500. z kolei.

Redagowanym przy tym w odmiennych warunkach niż te, które ukazywały się od stycznia 1994 r. do 1 kwietnia 2021 r. O tym napiszemy co nieco w numerze jubileuszowym. Jak co roku będziemy sporo pisali o sierpniowej Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Na pewno wspomnimy zmarą 16 grudnia 2022 r. w Krakowie Annę Krajewską, która była związana z PPK przez 40 lat, będąc jedną z najbardziej zasłużonych dla niej osób świeckich. Napiszemy także o smutnej 80. rocznicy lipcowych krwawych pacyfikacji niemieckich w Krakowie i okolicach, m.in. na Woli Justowskiej, w Kaszowie, Liszkach i Piekarach. Na cmentarzu w Liszkach wiele odwiedzających to miejsce osób opłakuje przy zbiorowej mogile swoich bliskich, którzy wówczas zginęli. W listopadzie przypomnimy z kolei męski chór akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który śpiewa Bogu i ludziom już od 145 lat. Nie zapomnimy o tym, co będzie się działo w parafiach naszej archidiecezji, w tym parafii archikatedralnej, nie zapomnimy o pokazywaniu słowem i obrazem rozmaitych osób, duchownych i świeckich, które budują modlitwą i działaniami Kościół krakowski.•

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy