Spotkanie żydów i chrześcijan odbyło się w synagodze Tempel.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią po raz 26. chrześcijanie i żydzi spotkali się osobiście (w czasie zarazy spotkania odbywały się w sieci) w krakowskiej synagodze Tempel.
W liście do uczestników abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem, napisał: "Świętujemy XXVI już Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jego potrzeba wynika z rosnącego, jak mamy nadzieję, przekonania, że bez nieustannie pogłębianej świadomości żydowskich korzeni i zawsze aktualnego żydowskiego wymiaru chrześcijańskiej wiary sama tożsamość chrześcijaństwa i Kościoła ulega zagubieniu".
Organizatorami spotkania byli Rada Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej, gospodarz miejsca, czyli Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie, Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze" oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
Po powitaniu gości przez prezesa Gminy Tadeusza Jakubowicza, bp. Roberta Chrząszcza oraz dr. Jakuba Dratha wykład "Synagoga Tempel i jej znaczenie w historii Krakowa" wygłosiła dr Anna Jakimyszyn-Gadocha.
Treścią spotkania był fragment z Księgi Wyjścia (Wj 13,3-5.8-11), który w języku hebrajskim wygłosił Kuba Lewinger, a po polsku - ks. Mateusz Wójcik. Nastąpiło czytanie Psalmu 114, który w duchu żydowskim skomentował następnie K. Lewinger, a w duchu chrześcijańskim - o. dr Jakub Bluj OP.
Nie zabrakło muzyki. Na gitarze grał i śpiewał Jakub Antosz-Rekucki, a Psalm 114 odśpiewali ks. Florentyn de Bazelaire SJ i występujący tym razem w roli kantora K. Lewinger.