Kraków. Młodzi twórcy mody wspierają Caritas

Do końca bieżącego tygodnia w ramach Cracow Fashion Week można wziąć udział w charytatywnej akcji młodych artystów, którzy na sprzedaż wystawili swoje wyjątkowe prace i projekty. Dochód wesprze akcje pomocowe krakowskiej Caritas na rzecz Ukrainy.

Cracow Fashion Week to jedno z największych modowych wydarzeń w Polsce, organizowane od wielu lat przez Krakowskie Szkoły Artystyczne. Dzięki współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej wesprze ono osoby doświadczające skutków wojny w Ukrainie.

Do najbliższej niedzieli 26 marca w Slow Fashion Cafe przy ul. Kalwaryjskiej 34 działa specjalny pop-up store, w którym można kupić specjalne prace - odzież, dodatki, obrazy, fotografie czy grafiki - przekazane na akcję przez studentów i absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych. - Cały zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz osób doświadczających skutków trwającej wojny w Ukrainie. Za zebrane pieniądze zostaną kupione produkty pierwszej potrzeby i wysłane w miejsca szczególnie doświadczane przez wojnę w ramach akcji "Paczka dla Ukrainy" - informuje Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

Dodatkowo w godzinach otwarcia pop-up store, czyli między godz. 12 a 17, będzie można napić się tam kawy bądź herbaty, a także zjeść ciastko i porozmawiać o modzie, szyciu i życiu.

To już drugi raz, kiedy organizatorzy Cracow Fashion Week włączają się w pomoc dla poszkodowanych atakiem Rosji na Ukrainę. W ubiegłym roku podczas Cracow Fashion Week została przeprowadzona kwesta na pomoc dla uchodźców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..