Nowy numer 38/2023 Archiwum

Sanktuarium na Bachledówce

Abp Marek Jędraszewski ustanowił kościół na Bachledówce sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego Czciciela Matki Boskiej Częstochowskiej.

Uroczystość odbyła się 28 maja. - Cieszymy się, że na tym miejscu będziemy mogli czcić człowieka, który ukazał nam drogę zawierzenia Matce Najświętszej, że będzie on przewodnikiem na drogach naszego życia, że jest on patronem na trudne czasy, że pokazuje nam, jak pokonywać trudności zewnętrzne i wewnętrzne - mówił o. Jerzy Kielech OSPPE, przełożony domu zakonnego i proboszcz parafii prowadzonej przez ojców paulinów w Czerwiennem-Bachledówce.

W homilii abp Jędraszewski przywołał rozważanie kard. Wyszyńskiego z 1963 r., przygotowane na Zesłanie Ducha Świętego. Przypomniał też, że 28 maja obchodzona jest 42. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. - Trzeba być wiernym temu, czym on żył i czemu się niestrudzenie poświęcał. Tę jego miłość do Boga, do Kościoła, do Matki Najświętszej w Jej znaku jasnogórskim, tę miłość do polskiego narodu trzeba przekazywać dalej, broniąc dzisiaj, przy współczesnych wyzwaniach, naszej kultury chrześcijańskiej przed złudzeniami nowych, jakże niebezpiecznych ideologii zagrażających tożsamości kobiety, mężczyzny, niszczących czystość dziecięcych i młodzieńczych serc - mówił metropolita, zawierzając uczestników Mszy św. wstawiennictwu kard. Wyszyńskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast